Baza wiedzy

Od czego zacząć?

Po wpisaniu adresu naszej strony należy w pasku adresu dopisać /panel-logowania, następnie należy zalogować się otrzymanymi danymi. Po zalogowaniu mamy dostęp do panelu naszej strony gdzie możemy np. sprawdzić nasz profil, zmienić  hasło, dodać/usunąć  produkty, tworzyć kategorie lub podkategorie produktów. Z poziomu panelu możemy również zarządzać naszym sklepem.

Jak dodać kategorię?

W celu dodania kategorii należy w panelu strony kliknąć przycisk Produkty -> Kategorie.  W tej sekcji tworzymy kategorie lub pod kategorie, które będziemy  mogli później przypisać do danego produktu.

Jak dodać atrybuty?

W celu dodania atrybutu należy w panelu strony kliknąć przycisk Produkty -> Atrybuty.  W tej sekcji tworzymy atrybuty oraz konfigurujemy ich taksonomie. Po dodaniu atrybutu możemy go przypisać do danego produktu.

Jak dodać nowy produkt?

W celu dodania produktu należy w panelu strony kliknąć przycisk Produkty -> Dodaj nowy.  W tej sekcji tworzymy produkt gdzie możemy nadać  mu tytuł, opis oraz cenę. Możemy również przypisać mu kategorię oraz dodać galerię zdjęć.

Jak dodać nowy produkt z wariantami?

W celu dodania produktu z określonymi wariantami należy w panelu strony kliknąć przycisk Produkty -> Dodaj nowy. W analogiczny sposób dodajemy nowy produkt jednak wybieramy nie „prosty produkt” a  „produkt z wariantami”, następnie w ustawiamy warianty dla danego atrybutu.

Jak obsługiwać zamówienia?

Po zalogowaniu do panelu strony w zakładce Woocommerce możemy sprawdzić aktualne zamówienia. Z tego poziomu możemy również wysłać wiadomość do klienta, sprawdzić dane do wysyłki oraz zatwierdzić bądź anulować zamówienie.

Jak zarządzać mediami?

Po zalogowaniu do panelu strony  w zakładce Media -> Biblioteka  możemy sprawdzić jakie pliki znajdują się w bazie naszej strony. Z tego poziomu możemy również dodać nowy plik, nadać mu alternatywną nazwę oraz nadac mu opis.

Jak dodać posta?

Po zalogowaniu do panelu strony w zakładce Wpisy-> Dodaj nowy  możemy dodać nowy wpis. Ważne aby wpis zawierał tytuł, opis, kategorię  oraz posiadał obrazek wyróżniający. Dodatkowo możemy włączyć opcję komentowania danego wpisu(posta).

Jak wykonać optymalizację SEO?

Po zalogowaniu do panelu w zakładce Wpisy-> wszystkie wpisy  możemy otworzyć dany wpis i zacząć jego optymalizację. Tytuł powinien zawierać możliwie jak największą liczbę wybranych słów kluczowych, natomiast Google wyświetla mniej więcej 150 znaków, więc nie ma sensu przekraczać tej wartości.

Jak przetłumaczyć stronę?

Po otwarciu edytora tłumaczenia front-end „Translepress” można  przetłumaczyć dowolny ciąg znaków w swojej witrynie, nie tylko te, które należą do określonego posta lub strony.Po wybraniu ciągu, TranslatePress automatycznie wyświetla go w górnym polu tłumaczenia poniżej listy ciągów. Tutaj możesz przetłumaczyć go na wybrany język, wpisując tłumaczenie w dolnym polu tłumaczenia.

pl_PLPolski